23.10.2017 / Gösterim Sayısı : 102

Kadın Çiftçilerimiz "Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni"ne katıldı.

#kadın çiftçiler

    Bakanlığımız tarafından çiftçilikle uğraşan girişimci, önder olan kadınlarımızı tanıtmak, faaliyetlerini, üretimlerini, sorunlarını dile getirmek hem ana hem üretici olan kırsaldaki kadınları kamuoyu gündeminde tutmak amacıyla her yıl çeşitli programlarlarla ''Dünya Kadın Çiftçiler Günü'' kutlanmaktadır.

       Bu kapsamda 18 Ekim 2017 tarihinde üçüncüsü gerçekleştirilen ''Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni''ne, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN' ın eşi Emine ERDOĞAN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref FAKIBABA, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül SAYAN KAYA, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU ile Şekerbank Genel Müdürü Servet TAZE, Mardin Milletvekili Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI katıldı. 

         İlimizi Temsilen ödül almak üzere Artuklu İlçemiz Aran Mahallesinde organik tarım yapan 4 kadın çiftçimiz, İl Müdürümüz Ali ELÇİN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü ve Artuklu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden bir personel programa katılmıştır.

       Örnek Çalışmalarla Fark Oluşturan Kadın Çiftçiler Kategorisinde plaket alan kadın çiftçilerimiz programda olmanın ve ödül almanın mutluluğu içinde bundan sonra tarımla ilgili farklı projelerde de yer almak için daha fazla çalışacaklarını dile getirmişlerdir.

         Program sonrasında Mardin Milletvekilimiz Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI Makamında çiftçilerimizi ağırlayarak hediye takdim etmişlerdir. 


''